KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11721359
*
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:24:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 23:24:38
1
100 kr
24/3 21:44:52
2
Vinnande bud
26/3 19:04:30
1
200 kr
26/3 19:04:30
2
250 kr (Budbetjänt)
26/3 19:06:50
1
300 kr
26/3 19:06:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Sven Hemmel
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1172 1359
Sven Hemmel
(1906-1982), Sverige
Akvarell, "Att hyra", vintermotiv, motivet: 20x23
Sven Hemmel, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 23:24:38 | 1 | 100 kr |
24/3 21:44:52 | 2 | Vinnande bud |
26/3 19:04:30 | 1 | 200 kr |
26/3 19:04:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/3 19:06:50 | 1 | 300 kr |
26/3 19:06:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sven hemmel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49